دریافت فایل

دانلود كتب و نرم افزار دارويي

منوی اصلی

بخش های اصلی سایت

دسته بندی ها

لیست موضوعات سایت

مطالب پربازدید

لیست مطالب براساس بازدید

لینک همکاران

ثبت لینک سایت شما

اطلاعات آماری

آمار بازدیدها ، آنلاین ها و ...

 • افراد آنلاین : 0
 • ورودی گوگل امروز :
 • تعداد کل مطالب : 2366
 • تبادل لینک با : 116 سایت
 • بازدید امروز : 367
 • بازدید دیروز : 1154
 • بازدید این هفته : 3517
 • بازدید این ماه : 3517
 • بازدید کل : 77253
 • تعداد نظرات :
 • ارسال روزانه :
 • نظرات روزانه :

هرسال در روزهای پایانی سال و در تعطیلات نوروزی شاهد حوادث ناگواری از جمله مرگ و میر شماری از هموطنانمان در سوانح مختلف، حوادث جاده‌ای و غیره هستیم که متأسفانه بهار سرسبز را به خزان زندگی برخی از خانواده‌ها تبدیل می‌کند.

سرپرست اداره حوادث و فوریتهای پزشکی نیشابور گفت: توجه و دقت به هشدارهای ایمنی می‌تواند تعطیلات خوش و به یادماندنی را در نوروز ۹۱ موجب شود، افزود: همیشه قبل از سفر از سلامت فنی و وجود تجهیزات ایمنی (آج لاستیک‌ها، چراغ‌های راهنما، ترمز، تیغه برف پاک کن، خاموش کننده آتش‌نشانی، زنجیر چرخ، علائم هشداردهنده و جعبه کمک‌های اولیه) در خودرو خود اطمینان حاصل کنید.

دکتر محمدحسین کمال الدینی وسایل هشداردهنده (بوق، فلاشر و چراغ‌های راهنما) را بازدید کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

سرپرست اداره حوادث و فوریتهای پزشکی نیشابور گفت: همراه داشتن چراغ قوه، رادیو کوچک، چراغ اضطراری، نقشه راهنما هنگام مسافرت ضروری است و لازم است دربرگه ای، داخل جیب هر نفر از افراد خانواده اطلاعات مربوط به گروه خونی، حساسیت‌های داروئی، سن، نام نام خانوادگی و یک شماره تماس با آشنایان وجود داشته باشد که درصورت بروز حادثه نیروهای امدادی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.

وی افزود: هنگام سفر از چادر زدن و بازی کردن در کنار جاده و محل هایی که احتمال ریزش کوه وجود دارد، خودداری کنید. از همراه بردن سیلندرهای گاز پیک نیکی در خودرو، قطار و اتوبوس جداً خودداری کنید.از روشن کردن آتش و وسایل حرارتی گازسوز و نفت سوز درون چادر مسافرتی خودداری کنید زیرا آتش و گاز منواکسید کربن باعث آسیب افراد داخل چادر می‌شود.یرای گرم کردن خود در چادر از کیسه خواب و پتوی مناسب استفاده کنید.بدون تجهیزات مناسب اقدام به بالارفتن از ارتفاعات نکنید.

دکتر محمدحسین کمال الدینی در ادامه افزود: در سواحلی که غریق نجات حضور ندارد به شنا نپردازید. هنگام سیلاب از خودرو بیرون بیائید و به نقاط مرتفع کنار جاده بروید.هنگام رعد و برق خودرو را به کنار جاده هدایت کنید و در خودرو بمانید و از دست زدن به قسمت‌های فلزی خودرو خودداری کنید، اگر در فضای باز قرار داشتید در جای امنی غیر از زیر درختان پناه بگیرید.در سفر به آرامی رانندگی کنید و از زیبایی‌های طبیعت لذت ببرید.

سرپرست اداره حوادث و فوریتهای پزشکی نیشابور گفت: در مواقع لزوم بعد از استفاده از آتش، از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنید و درصورت وقوع هر نوع حوادث مشابه مراتب را بی‌درنگ به اورژانس ۱۱۵ یا مراکز امدادی اطلاع دهید.

وی اضافه کرد: همچنین شما می‌توانید هنگام رخداد آتش‌سوزی در جنگل و یا پارک، چوب‌ها و برگ‌های خشک را از اطراف آتش جمع آوری کنیدو با ریختن خاک بر روی آتش سعی کنید از پیشروی جلوگیری کنید.از انداختن بطری‌های شیشه‌ای و پلاستیکی در طبیعت خودداری کنید که این امر در شرایط خاص موجب باز تابش نور خورشید به صورت متمرکز بر روی خار و خاشاک و برگ درختان می‌شود و موجبات آتش‌سوزی را فراهم می‌آورد.

Be Sociable, Share!
ارسال نظر
یک آواتار انتخاب کنید !

مشارکت علمی در سایت

روی تصویر کلیک کنید

فرصت های شغلی

کاریابی ابن سینا

نظرسنجی

لطفا حمایت کنید